‘Je hebt kanker.’ Drie woorden die alles stilzetten.
Michaela Kamphuis is haar leven na een burn-out, depressie en een destructieve relatie opnieuw aan het opbouwen als ze baarmoederhalskanker krijgt. Na een operatie komt de ziekte terug. In korte columns schrijft ze over de behandelingen en de tijd daarna. Ze wilde verder, maar haar lichaam en toekomst waren veranderd.
Na de operatie verschijnt Michaela in een glitterjurk. Tijdens de bestralingen zet ze een clownsneus op. Die humor hielp haar overeind, ook wanneer er weinig te lachen viel. In 'Kutzooi' schrijft ze net zo eerlijk over wat achter de grappen schuilgaat: een veranderd lichaam, seksualiteit, mentale gezondheid en een kinderwens die een andere betekenis kreeg.
Met dit boek wil Michaela vrouwen bemoedigen. Haar verhaal begint bij kanker, maar schaamte, verlies en opnieuw zoeken naar jezelf horen niet alleen bij ziekte. Ze hoopt dat haar verhaal anderen helpt om ook over hun eigen ‘kutzooi’ te praten. Dat mag ongemakkelijk zijn. Soms begint daar juist het gesprek.
Michaela Kamphuis (1989) is een Tukker uit Enschede, docent Engels en burgerschap in het mbo en oprichter van The Vag., een platform voor open gesprekken over vrouwengezondheid en het leven na kanker. Eerder werkte ze in de Formule 1 en speelde ze als tiener Janis Bode in de Twentse regioserie 'Van jonge leu en oale groond'.