De historische Jezus
Jos Stollman
Nederlands | 16-03-2026 | 160 pagina's
9789464714463
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
22,90
Retour mogelijk binnen 30 dagen na levering
Gratis geleverd vanaf € 20,00
Tekst achterflap
Het door de kerk aan ons overgeleverde beeld van Jezus is vooral bepaald door de apostel Paulus. Bij hem begint de geleidelijke vergoddelijking van de mens Jezus, die zijn bekroning vindt bij het Concilie van Nicea in 325. Maar hoe zag de historische Jezus er werkelijk uit? Aan de hand van de oudste bronnen reconstrueert Jos Stollman het vroegste, en waarschijnlijk meer authentieke, beeld van Jezus. Daarbij grijpt hij onder meer terug op de teruggevonden evangeliën van Thomas en Maria Magdalena. Deze evangeliën hebben onder wetenschappers tot veel discussie geleid. Nu het stof enigszins is neergedaald, blijkt hoe we de ware Jezus zouden kunnen zien: als een scherp denker, een bevlogen spiritueel leidsman en een aardse filosoof. Jos Stollman studeerde wis-, natuur- en sterrenkunde in Utrecht en maakte daarnaast uitgebreid studie van het vroege christendom en met name het Evangelie van Thomas, waarover hij eerder Zenmeester Jezus publiceerde. ‘Ik ben onder de indruk van de helderheid waarmee de schrijver een lange en gecompliceerde geschiedenis weet te beschrijven.’ Paul van Tongeren, hoogleraar filosofie en voormalig Denker des Vaderlands
Details
| EAN : | 9789464714463 |
| Uitgever : | 20 Leafdesdichten BV Bornmeer |
| Publicatie datum : | 16-03-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 224 mm |
| Breedte : | 148 mm |
| Dikte : | 20 mm |
| Gewicht : | 334 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 160 |