De mens als beeld van God
Gregorius van Nyssa
Nederlands | 19-02-2026 | 160 pagina's
9789463403832
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
24,90
Retour mogelijk binnen 30 dagen na levering
Gratis geleverd vanaf € 20,00
Tekst achterflap
Voorwoord Paul van Geest Wat betekent het om de kroon op de schepping te zijn? In zijn verhandeling 'De mens als beeld van God' ('De hominis opificio') ontvouwt de Griekse kerkvader Gregorius van Nyssa (ca. 335–395) een van de eerste systematische christelijke visies op de mens. Uitgaand van Plato’s 'Timaeus' en het Bijbelse scheppingsverhaal onderzoekt hij de eenheid van lichaam en ziel, de vrijheid om in deugd te leven en de bestemming van de mens in Christus. Daarbij benadrukt hij zowel de waardigheid van het bezielde lichaam als de kracht van het menselijk intellect en de hoop op verrijzenis en herstel van de schepping. Deze invloedrijke tekst, nu voor het eerst in het Nederlands vertaald, verbindt klassieke filosofie met een diep theologisch mensbeeld. Ook vandaag blijft de vraag van Gregorius uitdagend: blijft de mens de kroon op de schepping – of geeft hij dat voorrecht uit handen aan kunstmatige intelligentie?
Details
| EAN : | 9789463403832 |
| Uitgever : | Uitgeverij Damon VOF |
| Vertaler : | Piet Hein Hupsch |
| Publicatie datum : | 19-02-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 224 mm |
| Breedte : | 149 mm |
| Dikte : | 18 mm |
| Gewicht : | 344 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 160 |