Your True Identity
Michiel Arens
Engels | 03-04-2026 | 306 pagina's
9789403873855
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
24,50
Retour mogelijk binnen 30 dagen na levering
Gratis geleverd vanaf € 20,00
Tekst achterflap
I have noticed that people find it difficult to connect everyday life with spiritual development. When I ask where, when, and how they find that relationship, most are unable to give an answer. Naturally, I wondered why I do perceive that connection. I turned inward with that question, and not long afterward I received the answer through the voice from within: “Everything in this world is a metaphor for the workings of God’s Kingdom, the Kingdom of the Origin of your soul. When your soul has fully turned toward Me, the Father, all things in everyday life become a reference, a metaphor. And that reference can point to only one thing: to Me, as the Creator of heaven and earth. Observe it and share your observations.” In addition to a reflection on the theme ‘Your True Identity’, I have added observations from my own life practice in this book. Michiel A.M. Arens
Details
| EAN : | 9789403873855 |
| Uitgever : | Mijnbestseller B.V. |
| Publicatie datum : | 03-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 235 mm |
| Breedte : | 155 mm |
| Dikte : | 18 mm |
| Gewicht : | 470 gr |
| Status : | POD (Beschikbaar als print-on-demand.) |
| Aantal pagina's : | 306 |