De dag dat de nazi's kwamen
Stephen R. Matthews
Nederlands | 30-04-2019 | 400 pagina's
9789401915656
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
€ 15,99
Retour mogelijk binnen 30 dagen na levering
Gratis geleverd vanaf € 20,00
Korte beschrijving/Annotatie
‘De dag dat de nazi’s kwamen’ van Stephen Matthews vertelt het waargebeurde persoonlijke verhaal van een Brits jongetje in een concentratiekamp in het Derde Rijk.
Tekst achterflap
‘De dag dat de nazi’s kwamen’ van Stephen Matthews vertelt het waargebeurde persoonlijke verhaal van een Brits jongetje in een concentratiekamp in het Derde Rijk. In 1940 wordt het Kanaaleiland Guernsey gebombardeerd en bezet door de nazi’s. Als de vierjarige Stephen Matthews in september 1942 met zijn familie gedeporteerd wordt naar een concentratiekamp in nazi-Duitsland vertelt zijn moeder dat ze op vakantie gaan. Op ‘vakantie’ reist hij in een veewagon, ziet mensen voor zijn ogen sterven en wordt zijn hand gebroken door een Duitse bewaarder. Drieënhalf jaar later keert zijn familie weer terug in Guernsey dat zwaar getroffen is door de Duitse bezetting, een lot dat vele andere eilandbewoners niet is gegeven. Aan de hand van zijn eigen ervaringen, de dagboeken van zijn moeder en ongepubliceerd materiaal vertelt Stephen Matthews in ‘De dag dat de nazi’s kwamen’ over zijn jeugd in een naziconcentratiekamp.
Biografie
Stephen Matthews,woonde in Guernsey en was een van de velen die gevangenzat in Duitsland tijdens de 2e wereldoorlog, ondanks zijn jonge leeftijd.
Details
EAN : | 9789401915656 |
Uitgever : | VBK Media |
Vertaler : | Bies van Ede |
Publicatie datum : | 30-04-2019 |
Uitvoering : | Paperback / softback |
Taal/Talen : | Nederlands |
Hoogte : | 214 mm |
Breedte : | 140 mm |
Dikte : | 23 mm |
Gewicht : | 320 gr |
Status : | Bestelbaar |
Aantal pagina's : | 400 |