Soms sneeuwt het in april

Janneke Siebelink


Nederlands | 07-04-2023 | 320 pagina's

9789026362897

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 15,99

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar

   Retour mogelijk binnen 30 dagen na levering

   Gratis geleverd vanaf € 20,00




Korte beschrijving/Annotatie

Soms sneeuwt het in april van Janneke Siebelink is een indringende roman over identiteit en afkomst. Hoe ga je om met het allesbepalende verleden van je voorouders? Gebaseerd op ware gebeurtenissen.

Tekst achterflap

Soms sneeuwt het in april van Janneke Siebelink is een prachtige debuutroman, gebaseerd op een waargebeurd verhaal, voor de lezers van Gisèle en Viktor. Texel, 1985. Katharina en Peter staan op een beslissend punt in hun relatie. Katharina is zwanger. Daar hadden ze na een relatie van twintig jaar niet meer op gerekend en ze vragen zich af of ze dit wel samen willen. Midden in een zomerse nacht op Texel spreken ze hun twijfels uit, in de auto, langs de kant van de weg. Terwijl ze praten dringt het verleden van Katharina zich aan haar op. Haar vader en oma overleden toen zij twaalf was, haar moeder bemoeide zich nauwelijks met haar en Katharina voelde zich nergens thuis. Als Katharina ouder wordt, wordt het haar duidelijk dat haar familie nog een andere geschiedenis kent, een die terugvoert naar de Tweede Wereldoorlog. Soms sneeuwt het in april is een indringende roman over identiteit en afkomst. Zal Katharina inzien dat ze het waard is om te leven, dat ze zelf het lot in handen heeft, en zal het haar lukken haar eigen kind te laten zien dat je zelf verantwoordelijk bent voor je leven? Soms sneeuwt het in april van Janneke Siebelink gaat over hoe we omgaan met het verleden. 'Siebelink heeft een uitnodigende pen.'- NRC ‘Dit is knap, een verhaal over geboorte, dood, oorlog en broeiende vragen heel beheerst, precies, ja zelfs rustig vertellen. Janneke Siebelink kan het.’ - Arjan Peters

Biografie

Janneke Lidewij Siebelink werd in 1974 geboren in Ede, in een huis vol verhalen. Na haar studie aan de Frederik Muller Academie in Amsterdam schreef ze familiegeschiedenissen in opdracht, werkte ze bij verschillende uitgevers en richtte ze lees.bol.com op voor de online boekwinkel van bol.com. Ze organiseerde en presenteerde vele lezingen en events voor ouderen en jongeren, waaronder het jaarlijkse pre Kinderenboekenweekfeest en interviewde talloze auteurs en bekenden, waaronder Phil Collins, Ruby Wax, Paulien Cornelisse, Elizabeth Gilbert, Jeff Kinney, Jamie Oliver, Jimmy Nelson, Deepak Chopra, Tatiana de Rosney. Zij schreef over boeken voor onder meer voor LINDA., Margriet, WENDY., KPN, schoof regelmatig aan aan bij Tijd voor Max, had zitting in de Boekenraad van de Volkskrant en in verschillende jury’s. Op 1 april 2022 verscheen haar debuutroman Soms sneeuwt het in april. Een jaar later, in april 2023 publiceerde zij December slaan we even over, waarin ze verslag doet van ontroerende en leerzame ontmoetingen in een hospice waar zij wekelijks kookt. Verhalen over wat mensen in hun laatste levensfase ons kunnen bijbrengen over het bestaan.

Details

EAN :9789026362897
Auteur: 
Uitgever :Ambo/Anthos B.V.
Publicatie datum :  07-04-2023
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :200 mm
Breedte :129 mm
Dikte :28 mm
Gewicht :351 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :320